• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

"Barış'lar Sesleniyor" Etkinliğini Gerçekleştirdik

e-Posta Yazdır PDF

"Barış'lar Sesleniyor" başlıklı etkinliğimizi ODA TV yazarları Barış TERKOĞLU ve Barış PEHLİVAN ile gerçekleştirdik. Etkinlikte TERKOĞLU ve PEHLİVAN tutukluluk süreleri boyunca yaşadıklarını, ODA TV davasının tutarsız noktalarını ve bu dava sürecindeki hukuksuz uygulamaları dile getirdiler.

İşte Barış’ların konuşmalarından satır başları:

“Geçmişte Uğur Mumcu’lara Kışlalı’lara bombayla yaptıklarının aynısını bugün sahte deliller üreterek, asılsız örgütlenmelerden bahsederek bizleri tutuklayıp yapmak istiyorlar.”

“Bize her yerde soruyorlar: Yarın bu düzen değiştiğinde Nazlı Ilıcak, Nagehan Alçı gibi isimlerin sizin yaşadıklarınızın aynısını yaşamalarını ister miydiniz? Biz  bir intikam duygusuyla hareket etmiyoruz. Biz adaletten bahsediyoruz. Kimsenin bir intikam duygusuyla bugün olduğu gibi adaletsiz bir şekilde yargılanmasını istemiyoruz. Sadece Türkiye gerçek bir hukuk devleti olduğu zaman bugün sahte deliller üreterek, adaletsiz yargılamalarla insanları mağdur edenlerden yargı yoluyla hesap sorulmasını istiyoruz.

“Görüşü ne olursa olsun bugün bizim ve birçok aydının yaşadığı mağduriyeti yarın kim yaşarsa yaşasın ilk biz bu haksızlığa karşı çıkacağız.”

“Bizim yaşadıklarımız sıradan bir şey değil büyük bir planın parçası. “

DSCF6542 DSCF6556

DSCF6586

 

yazarlar

ozgenacar27 Mart 2015
Özgen Acar
'YOLSUZLUK ALGISI!'


Cumhuriyet

1

yazar146 26 Mart 2015 
Özgür Mumcu
DAİMİ DİKTATÖR


Cumhuriyet

2

ezgi basaran 200x20025 Mart 2015 
Ezgi Başaran
ARINÇ-GÖKÇEK KAVGASININ GİZLEDİĞİ ASIL NOKTA

Radikal

3

butunyazilar


Genel

Toplantılar

Röportajlar

Kütüphane

Yitirdiklerimiz

Topluluk Odası

Seçtiğimiz Yazılar

Dergi

Atatürkçü Düşünce Topluluğu Kültür İşleri Müdürlüğü ODTÜ Ankara 06531 / Telefon: 0 312 210 60 11 / Faks: 0 312 210 79 50