• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

KINIYORUZ

e-Posta Yazdır PDF

Yeni Akit Yayın Grubu yıllardır sürdürdüğü saldırgan tutumuyla bu 10 Kasım'da da Atatürk’e ve devrimlerine saldırmaktan çekinmemiştir.

Akit TV'nin "zulüm 1938'de sona erdi" alt başlığı ile yayınladığı videoda yapılan devrimlerin, uygulanan kanunların "işgalcilerden" ithal edildiği, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasının bir anlamı olmadığını ileri sürerek Atatürk'ü ve gerçekleştirdiği devrimleri hedef almıştır. Tarihte gerçekleşmiş olayları varsayımlar üzerinden yorumlayıp, bunları esas alan bir kanıya vararak Atatürk'e ve gerçekleştirdiği devrimlere tüm nefretiyle saldıran akit grubu, yayıncılık anlayışını birkez daha göstermiştir. Hindistan, Pakistan gibi üçüncü dünya ülkelerine umut veren ve yaptığı devrimlerle bu ülkelere rol model olan Mustafa Kemal Atatürk'e nefret kusmak, sadece Atatürk'e değil bu ülkenin 92 yıllık tarihine ve milli değerlerine de saygısızlıktır. Tarih tüm çıplaklığı ve gerçekliğiyle karşımızda dururken, bu gibi yapılan çirkin saldırılar ve her fırsatta yenilenen nefret söylemi hiçbir tarihsel gerçekliliği değiştirmemektedir. Esas olan bir lideri yüceltmek ya da aşağılamak değil, yapılanları objektif biçimde değerlendirerek, devrimlere ve devrimcilere saygı duymak, bu gerçeklikleri çarpıtmamak ve karalamamaktır.

ODTÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu olarak Yeni Akit medya grubunu sürdürdüğü saygısız ve saldırgan tutumundan dolayı kınıyoruz.

 

Genel

Toplantılar

Röportajlar

Kütüphane

Yitirdiklerimiz

Topluluk Odası

Seçtiğimiz Yazılar

Dergi

Atatürkçü Düşünce Topluluğu Kültür İşleri Müdürlüğü ODTÜ Ankara 06531 / Telefon: 0 312 210 60 11 / Faks: 0 312 210 79 50